Czy można usunąć bliznę po operacji trzustki?

Witam mam blizne ok 30cm po operacji trzustki która jest bardzo przerośnięta i mam bliznowca cięgnie i boli czy jest możliwość usunięcia jej na fundusz zdrowia ??

Może Pani skonsultować się z chirurgiem plastykiem, ale plastyka bliznowca niesie za sobą ryzyko nawrotu. Moim pacjentom polecam zazwyczaj serię zabiegów laserem co2, uzupełnioną o zabiegi z zużyciem osocza bogatopłytkowego, ale nie są to procedury refundowane.