Czy odstawienie Jeanine mogło wywołać stany lękowe?

Witam. Mam 32lata. W 2013r. usunięto mi polipa z macicy, w którym stwierdzono atypię. Kolejne 3 histeroskopie nie wykazały innych zmian. Przez rok brałam Megalię, póżniej ze względu na brak okresu, zmieniono mi lek na Jeanine. Od września 2016r. odstawiłam tabletki i zaczęły się stany lękowe, bardzo częste zaburzenia snu, nocne poty..TSH mam na poziomie 1.16, antyTPO - 206, w usg tarczycy wykryto małego guza. Obecnie jestem bez leków, czy odstawienie Jeanine mogło tak wpłynąć na samopoczucie?

Podwyższony poziom przeciwciał antyTPO może sugerować chorobe Hashimoto - warto skonsultować wynik z lekarzem endokrynologiem. Niektóre z objawów sa związane z zaburzeniami hormonalnymi tarczycy.