Czy opuchnięta pochwa może być objawem nowotworu?

Witam, pojawiłam sie na badaniu kontrolnym u lekarza z objawami bolesnego stosunku i suchości pochwy, po badaniu stwierdziła ze mam zakarzenie pochwy i dał mi lek na infekcje, zaczeło wszystko bardzo swędzieć wewnątrz i zew, poszłam na wizytę i lek zbadał pod mikroskopem i powiedział ze mam rzęsistek i moze to byc stan przedrakowy.jestem po leczeniu i mam straszny nalot na języku i nadal opuchniętą pochwę czy to że jest cały czas napuchnięta(uczucie jak gąbka) może objawiać sie rakiem wczesnym??

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, podejrzenie stanu przedrakowego można wysnuć na tylko podstawie badania cytologicznego lub histopatologicznego. W obecnej sytuacji należy przede wszystkim wyleczyć infekcję i wykonać zalecone przez ginekologa badania kontrolne.
Samo opuchnięcie pochwy nie jest objawem raka, a z dużym prawdopodobieństwem może być objawem zakażenia.