Czy po urazie paznokieć będzie normalnie rosnąć?

Wczoraj auto przytrzasnelo mi palec, złamał mi się paznokieć w połowie, trzymał się tylko na kawałeczku skóry, więc go oderwałam, teraz mam tylko pół paznokcia. Palec jest opuchnięty i ropieje. Moje pytanie- czy paznokieć będzie normalnie rósł? Wystarczy woda utleniania i opatrunki? Co jeszcze mogę zrobić? Wizyta u lekarza to ostateczność.

Lek. Paweł Szadkowski

Może Pani stosować octenisept i opatrunki. Paznokieć powinien odrosnąć. Gdyby ropienie nie ustępowało, może zajść konieczność wizyty u chirurga.