Czy potrzebuję skierowania na wykonanie biopsji piersi?

Dzień dobry, czy żeby wykonać biopsje piesi potrzebuje skierowanie? wykonałam usg prywatnie, na badaniu pojawiły się dwie zmiany, przygotuje się do operacji redukcji biustu, i wolę miec pewność co do charakteru zmiany
KOBIETA, 24 LAT 4 tygodnie temu

Dzień dobry,

Tak,jeśli chce Pani mieć wykonane badanie na NFZ potrzebne będzie skierowanie. Jeśli chodzi o badanie prywatnie to również lekarz onkolog,radiolog lub ginekolog powinien zdecydować czy taka biopsja powinna być wykonana i potrzebuje Pani skierowania.

Warto o zmianie również porozmawiać z lekarzem,który będzie wykonywał operacje redukcji piersi

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska