Czy powinienem martwić się o wątrobę, trzustkę i pęcherzyk żółciowy, biorąc pod uwagę wyniki badań?

Moje wyniki to ASPAT=25 ALAT=28 GGTP=177( 2 KAMIENIE W WORECZKU) BILIRUBINA CALK - 1,81 W TYM ROKU ROSNIE OD 1,51 AMYKAZA =75 LIPAZA -43 LDH 141 ALP= 52 BIORE OD 15 LAT NA CISNIENIE JESTEM PO 3 ZAWAŁACH MAM ROZRUSZNIK I 2 STENTY KREATYNINA =1,4 MOCZNIK =47 KWAS MOCZOWY= 7,2 TRÓJGLICERYDY =50 CHOLESTEROL CAŁK 117 PSA= 077 CZY MAM SIE MARTWIC O WATROBE TRZUSTKE I WORECZEK ?? CO JESZCZE ZBADAC ABY WYKLUCZYĆ CHOROBY NIEKTÓRYCH Z NICH

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane nieprawidłowości tak najbardziej mogą być wynikiem kamicy pęcherzyka żółciowego. Zdecydowanie sugeruję zatem konsultację ze specjalistą chirurgiem, który ewentualnie zakwalifikuje Pana do zabiegu cholecystektomii.