Czy powinnam się martwić tą zmianą na USG piersi?

Dzień dobry Wykonałam USG piersi, podczas którego zauważono zmianę wielkości 11x7,5x9 o gładkich obrysach oraz mieszanym echu, w pierwszej kolejności o obrazie FA. Przewody mlekowe nieposzerzone. Doły pachowe nieposzerzone. Zlecono mi wykonanie biopsji. Czy powinnam się martwić ta zmianą?

Obraz wskazuje prawdopodobnie na FA- fibroadenoma, czyli gruczolakowłókniaka. Gruczolakowłóniak piersi to często występujący łagodny nowotwór piersi, nie stanowiący powodu do niepokoju, występuje u wielu kobiet. Konieczne jest jednak poszerzenie diagnostyki i wykonanie biopsji, która daje pewne rozpoznanie.