Czy prez brak tabletki wynik jest nieprawidłowy?

Witam, mam niedoczynność tarczycy zdiagnozowaną od pół roku i biorę tabletki Letrox 50 wczoraj byłam na badaniu TSH Pani doktor powiedziała mi że mam być na czczo - wiadomo dlatego nie wzięłam nic nawet tej tabletki. Czy przez to mój wynik może być nieprawidłowy ? Dodam że nie brałam wtedy tabletki 2 dzień z rzędu bo dzień przed badaniami zapomniałam :(

Lek. Paweł Szadkowski

Pominięcie dwóch dawek L-tyroksyny nie powinno mieć wpływu na wynik badania TSH. Na przyszłość proszę pamiętać, że nie musi pani również opuszczać dawki przed badaniem TSH.