Czy ta plama może być związana z układem pokarmowym?
Witam. Mam pytanie od jakiegoś czasu ok. 2 lat co mniej więcej 1,5 miesiąca do 2 miesięcy u mojego męża na brzuchu pojawia się dziwna swędząca plama która bardzo swędzi na początku po okołu 3 dniach zmienia się w wybroczyny bardzo czerwona ale już nie swędząca. Mój mąż od dwóch lat ma.na ogonie trzustki zmianę 19mm ale jest pod kontrolą wyniki RM ok bez zmian ale do co półrocznej kontroli u gastrologa. Ma także uchyłki jelita grubego. Wyniki krwi moczu wszystko w normie. Czym może być ta plama która pojawia się co jakiś czas? Czy może być związana z układem pokarmowym?

MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu
Mity na temat łysienia
Dzień dobry, opisany przez Pana przypadek polecałabym skonsultować z lekarzem specjalistą. W trakcie wizyty na żywo będzie on w stanie jasno określić podłoże i przyczynę występowania opisanych zmian i przypadłości. Korzystne jest wykonanie badań krwi, które zaleci lekarz, lub można je wykonać na własną rękę. Często dopiero badanie histopatologiczne lub dermatoskopia pozwolą jasno zdefiniować problem. Kolejny krokiem jest przemyślane dobranie leczenia, biorąc pod uwagę już zażywane leki i historię chorób. Proces terapii może być krótko lub długotrwały, a jego powodzenie zależy od wielu czynników. Proszę nie zapominać o roli pielęgnacji skóry i jej przydatków, wydaje się ona tylko dodatkiem, a bardzo często pozwala zminimalizować następstwa chorób dermatologicznych. Gorąco życzę powodzenia na drodze leczenia i mam nadzieję, że wszystko odbędzie się całkowicie bezproblemowo.
Serdecznie pozdrawiam
Życzę miłego dnia
Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz
http://lenartowiczclinic.pl