Czy takie wyniki chronią przed koronawirusem?

Witam, robiłam badanie na przeciwciała.na koronawirusa. IgG wyszło 6.2 COI czyli pozytywny >=1.1. Prawdopodobnie przeszłam bez objawowo. Czy taka norma chroni mnie przed ponownym zakażeniem.
Redakcja abcZdrowie

Witam,

nabycie odporności, czyli wytworzenie przeciwciał IgG, które w przeciwieństwie do przeciwciał IgM wskazują na przebytą infekcję czy interakcję z wirusem, prawdopodobnie nie jest trwałe. Niewykluczone, że ich obecność we krwi może być wykrywalna przez ok. 5 miesięcy. Szerzej na ten temat w naszym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dlugo-przeciwciala-koronawirusa-utrzymuja-sie-we-krwi-tlumaczy-dr-wojciech-feleszka.

Choć badania nad wirusem SARS-CoV-2 wciąż trwają i wciąż wiemy o nim zdecydowanie zbyt mało, to najnowsze doniesienia badaczy negują możliwość wytworzenia tzw. „odporności stadnej”. Zgodnie z ich prognozami infekcja koronawirusowa może nawracać w każdym sezonie – podobnie jak grypa – i tak samo jak ona stanowić zagrożenie dla grup ryzyka. Mam tu na myśli osoby z obniżoną odpornością czy cierpiące na choroby przewlekłe. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-nowe-badania-potwierdzaja-odpornosc-na-covid-19-nie-jest-trwala-przeciwciala-znikaja-po-kilku-miesiacach.

Być może zainteresuje Panią także materiał dotyczący badań w kierunku infekcji covid-19: https://portal.abczdrowie.pl/testy-na-covid-19.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.