Czy tarczyca może być chora pomimo dobrych wyników?

Witam. Czy tarczyca może być chora pomimo dobrych wyników. Mam 25 lat i mam wręcz książkowe objawy chorej tarczycy, anajbardziej Hashimoto. Lelarze ciągle kazali mi robić badania bo mam lekki wytrzeszcz oczu, bardzo grubą szyję i takie wielkie podgardle, suchą mam skórę, zwłaszcza w okolicach łokci i kolan. Mam obfite moesiączki trwające nawet 6 dni. Do tego depresja, wypadanie włosów i słaba odporność. Od niedawno zaczęłam tyć. W telewizji usłyszałam informację, że dzieci karmione mlekiem sojowym są arażone na Hashimoto. Ja przez skazę białkową nie pilam mleka matki tylko sojowe. Robiłam wszystkie badania. Dwa razy TSH, przeciwciala i FTP o ile dobrze pamiętam. Wszystko wyszło w normie. Czy mimo tego tarczyca może być chora? Czy robić usg tarczycy?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Pani objawy nie wskazują jednoznacznie na chorobę Hashimoto. Radziłbym wykonanie USG tarczycy oraz konsultację endokrynologiczną celem postawie odpowiedniej diagnozy. Pozdrawiam.