Czy to może być przyczyną pogorszonego widzenia?

Witam. Mam takie pytanie. Mam od roku zdiagnozowaną jaksrę, a około 3 miesiące temu pogorszył mi się wzrok. Widzę niewyraznie, szczególnie wieczorem. Moje widzenie mogę porównac do uczucia widzenia przez poszerzone zrenice, obraz mi się trochę rozlewa patrząc w dal. Jest to uciążliwe wieczorem gdy wsiadam za kierownicę. Mam nietypowy rodzaj jaskry, który charakteryzuje się dużymi skokami ciśnienia (nawet do 50) i wcześniejsze leki były mało skuteczne, lecz teraz udało się opanowac wysokie cisnienie i mam bardzo dobre, lecz nadal widzę niewyraznie, a innych schorzeń mój okulista nie wykrył, przy czym badał bardzo dokładnie. Zostały zrobione badania na glukozę dwa razy (raz wyszło 107 na 110, w innym laboratorium 86 na 99), rezonans głowy z kontrastem (koncentracja na przysadce), tsh i wyniki są prawidłowe. Jedynie w badaniach reumatologicznych mam dodatni wynik ANA1. Czy to może byc przyczyna pogorszonego widzenia? Gdzie mogę szukac więcej przyczyn? Dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Koniczna ponowna wizyta u okulisty i Ew określił wskazania do dalszej diagnostyki. Być może w warunkach oddziału okulistycznego warto także udac się do lekarza reumatologa