Czy to nie zaszkodzi mojemu oku, które jest już uszkodzone jaskrowo?

Jestem czwartą dobę po operacji zaćmy. Chotuję na jaskrę, a oprócz zapisanych do stosowania po operacji kropli: difadol, oftaquix, dexamethason, otrzymałam tropicamidum. Zauważyłam, że po zakropieniu tych ostatnich kropli mam w operowanym oku błyski i widzę aureolę dookoła zapalonej żarówki. W ulotce dołączonej do tropicamidium jest uwaga że nie wolno stosować tych kropli w przypadku jaskry z wąskim kątem przesączania, a to właśnie mój przypadek. W trzecią dobę odstawiłam ten lek. Wizyta kontrolna dopiero za pięć dni. Proszę o odpowiedz czy postąpiłam właściwie. Jednocześnie lekarz na pierwszej wizycie po operacji uznał, że nie muszę przyjmować leku przeciwjaskrowego, bo ciśnienie w tamtej chwili było właściwe. Czy to nie zaszkodzi mojemu oku, które jest już uszkodzone jaskrowo.

Witam. Zalecenia pooperacyjne były właściwe. Leki p jaskrowe podaje się lub nie w zależności od wielkości Tp.natomiast efekty po Tropicamidum były związane z szeroką źrenicą a nie uszkodzeniami jaskrowymi. Należy skontaktować trolowac Tp i w zależności od sytuacji wrócić do leczenia jaskry pamiętając żeby nie stronach prostaglandyn przez 6 mcy .pozdrawiam serdecznie