Czy to podwyższone TSH to już niedoczynność?

Witam, Mam już od kilku lat zdiagnozowane hashimoto, nie leczone ponieważ wyniki były zawsze w normie. Teraz od jakiegoś czasu się źle czuję i zrobiłam badania, moje wyniki to: TSH - 4,050, FT3 - 3,5, FT4 - 1,13 Czy to podwyższone TSH to już niedoczynność? Czy to już jest ten czas że należy zacząć brać leki? Justyna

Lek. Katarzyna Szymczak

W wieku prokreacyjnym, w którym pani się znajduje, tsh powinno być poniżej 2,5, tym bardziej że są objawy, myślę że wskazane będzie włączenie leczenia.
Pozdrawiam