Czy w trackie stosowania kremu Fucibid Lipid można pić alkohol?

Witam, Czy w trackie stosowania kremu Fucibid Lipid można pić alkohol? Nie znalazłam żadnej informacji na ten temat w ulotce. Dodatkowo przyjmuję Clatrę. Jaki czas po ostatniej tabletce mogę wypić lampkę wina? Jak długo po zaprzestaniu stosowania kremu mogę wyjść na słońce i się opalać? Dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Alkohol nie wpływa znacząco na działanie Clatry, aczkolwiek sugeruję ostrożność. Miejscowe stosowanie kremu również nie powinno wywoływać interakcji. Opalanie w trakcie stosowania maści zawierającej steryd jest przeciwwskazane przez okres stosowania oraz przynajmniej kilka kolejnych dni. Intensjonalne opalanie odradzałbym jednak tak czy inaczej ponieważ zwiększa ryzyko nowotworów skóry.