Czy wynik badania alergii może być wiarygodny?

Witam, od ok 3 miesięcy córka jest na diecie eliminacyjnej(test z krwi na alergię pokarmową IGg wyszedł pozytywnie na gluten.mleko i jajka kurze).Na wizycie u alergologa,pani doktor zlekcewazyla te wyniki i skierowała na badanie alergii IGE,które wyszły negatywnie na wszytskie wymienione przeze nie produkty.Pytanie:czy po 3 miesiącach unikania tych produktów była szansa,ze one wyjdą w tym tescie??Czy wynik tego badania może być wiarygodny? pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

U dzieci do 3 roku życia wyniki testów alergicznych są wątpliwe. W tym przypadku bardziej należy brać pod uwagę objawy córki bądź ich zanik na diecie eliminacyjnej. Można także wykonać po pewnym czasie próbę prowokacji.
Pozdrawiam