Czy wynik biopsji tarczycy jest wiarygodny?

czy wynik biopsji tarczycy uzyskany w dniu badania jest wiarygodny. Zarejestrowałam sie na biopsje tarczycy, w rejestracji otrzymałam informację, że wynik będzie po 30 minutach. Badanie i ocenę materiału wykonuje Patomorfolog. Proszę o informację czy taki wynik jest wiarygodny, wszędzie na wynik czeka się przynajmniej kilka dniu.

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, taki wynik jest wiarygodny. Patomorfolog ocenia po prostu rozmaz z biopsji od razu pod mikroskopem. Każda pracownia pracuje w innym systemie.