Czy z niezagojoną raną po nacięciu ropnia okołoodbytniczego mogę wrócić do pracy?

Witam. 05.06.2018 miałam nacinamy ropień okołoodbytniczy w znieczuleniu ogólnym. Jestem na l4 - rana jeszcze się nie zagoiła. Po każdym korzystaniu z toalety biorę prysznic i robią nowe opatrunki. Czy z niezagojona rana odbytu mogę wrócić do pracy ? Mam pracę siedzącą. Chirurg chce dac mi kolejny miesiąc l4 że względu na konieczność dbania o szczególną higienę tego miejsca. Nie wiem co robić chciałabym wrócić do pracy z drugiej strony boję się nawroty choroby. Ile takie gojenie może trwać?

Gojenie takiej rany po nacięciu ropnia okołoodbytniczego może nawet trwać z 3 miesiące. O zdolności do pracy decyduje chirurg prowadzący. Jeśli on uważa, że jeszcze nie może Pani powrócić do pracy to trzeba podporządkować się jego zaleceniom.