Czy można stosować tą maść w miejscu intymnym?

Zrobił mi się ropień w pachwinie przy sromie. Dziś ginekolog go naciął, wyleciało dużo ropy, ale nie wszystko. Kazał wyciskać i przepisał krem Triderm. W ulotce jest napisane, że nie można stosować w okolicy narządów płciowych i na uszkodzoną skórę, a ja mam otwór ok 3mm.
KOBIETA, 61 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w przypadku ropnia w okolicy narządów płciowych, ważne jest, aby postępować zgodnie z zaleceniami lekarza, ale też być czujnym na ewentualne nieprawidłowości w zastosowanym leczeniu.

Triderm to lek złożony, który zawiera składniki przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Jednakże, jak wskazuje ulotka, nie jest zalecane stosowanie go w okolicach narządów płciowych ani na uszkodzoną skórę. Jeśli ma Pani obawy co do zastosowania kremu Triderm w przypadku otwartego ropnia, warto skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania jasnych wyjaśnień i ewentualnie zmiany terapii. Lekarz może zalecić inne leki, które będą bezpieczniejsze i skuteczniejsze w leczeniu Pani stanu.

Ponadto, ważne jest zachowanie higieny w miejscu zakażonym oraz regularne obserwowanie stanu ran pod kątem ewentualnej poprawy lub pogorszenia. Jeśli pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy, takie jak zaczerwienienie, obrzęk czy gorączka, konieczne jest natychmiastowe zgłoszenie się do lekarza. Zachęcamy zatem do podjęcia kontaktu z lekarzem, który się Panią opiekuje. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/triderm-charakterystyka-wskazania-dawkowanie-przeciwwskazania-skutki-uboczne

https://leki.abczdrowie.pl/p/triderm-schering-plough-europe

https://portal.abczdrowie.pl/naciecie-ropnia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej