Czy można karmić piersią i stosować Acneroxid?

Witam, czy można stosować maść Akneroxid 10 karmiąc piersią?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Acneroxid jest preparatem do stosowania na skórę, który zawiera nadtlenek benzoilu. Jest to substancja, która ma działanie przeciwzapalne, obkurczające pory, a także wysuszające zmiany trądzikowe. Pomimo, że jest to maść na zmiany, którą stosuje się punktowo to raczej nie jest ona polecana podczas karmienia piersią. Niestety niewielkie ilości substancji czynnej mogą przedostawać się do pokarmu kobiecego. Zachęcamy do zapoznania się z ulotką producenta w celu poszerzenia wiedzy na ten temat.

Jeśli ma Pani dokuczliwe i nawracające zmiany trądzikowe, to w tym okresie można korzystać z naturalnych metod, np. punktowego smarowania pryszczy olejkiem z drzewa herbacianego. W przypadku cięższej postaci można podjąć kontakt z dermatologiem w celu dokładnego zbadania skóry i ustalenia sposobu leczenia, który na ten moment będzie dla Pani najlepszy a także bezpieczny dla dziecka. Zachęcamy zatem do kontaktu z lekarzem lub farmaceutą. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://leki.abczdrowie.pl/p/akneroxid-10-almirall-hermal-gmbh

https://portal.abczdrowie.pl/tradzik

https://portal.abczdrowie.pl/tradzik-pospolity

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.