Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy podczas karmienia piersią mogę stosować olejek z drzewa herbacianego?

Czy podczas karmienia piersią można stosować olejek z drzewa herbacianego na paznokcie?
KOBIETA, 30 LAT 11 miesięcy temu

Prawidłowe odciąganie pokarmu

Jeśli po urodzeniu dziecka chciałabyś karmić piersią, dobrze jest opanować umiejętność odciągania pokarmu. Czy wiesz, jak to robić? Obejrzyj nasz film i dowiedz się tego.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

olejek z drzewa herbacianego to ekstrakt z drzewa rosnącego w Australii. Ma szerokie zastosowanie – poza medycyną wykorzystywany jest nawet do aromaterapii czy sprzątania, a także eliminacji wszy lub odstraszania komarów. Z uwagi na właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze cieszy się ogromną popularnością. Mówi o tym nasz artykuł, jeśli ma Pani ochotę, serdecznie zachęcam do lektury: https://zywienie.abczdrowie.pl/olejek-z-drzewa-herbacianego.

Stosowanie go w okresie ciąży oraz laktacji nie jest zalecane z uwagi na brak badań wskazujących lub negujących jakiekolwiek interakcje bądź wpływ na płód. Z pewnością jednak odradza się stosowanie go w I trymestrze ciąży (jak i wielu innych olejków eterycznych, o czym warto pamiętać).

Sądzę, że warto powstrzymać się przed płukaniem jamy ustnej, jednak stosowany miejscowo, na ograniczonej powierzchni jaką są paznokcie powinien być nieszkodliwy. Proszę stosować go z umiarem – do leczenia grzybicy paznokci stosuje się roztwór 70-100%, sugerowałabym więc wybierać niższe stężenie oraz ograniczyć używanie olejku z drzewa herbacianego do niezbędnego minimum.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy