Czy zapalenie gardła może powodować obrzmienie wargi ust?

Nad ranem obudzilam się z uczuciem obrzmiałej wargi. Moje usta wyglądały z jednej strony jak po walce bokserskiej. Udałam się z tym od razu do lekarza domowego, który stwierdził, że to od zapalenia gardła, które miałam po kilkudniowym przeziebieniu. Wypisał mi antybiotyk i żel chlorohinaldin h. Po powrocie zrobilam wszystko według zaleceń, po czym zasnęłam. Po przebudzeniu opuchlizna przeszła mi na prawą stronę dolnej wargi i jest dużo większa. W dodatku wewnątrz kącik ust wyskoczyły mi białe pl
Lek. Tomasz Budlewski

Być może to jakieś uczulenie. Proponuje ponownie pilnie udac się do lekarza rodzinnego