Czy zażywanie metronidazolu nie koliduje z lekami na trądzik i zapalenie przełyku?

Witam, lecze się na trądzik różowaty, używam kremu Rozex oraz Skinoren. Dodatkowo dermatolog stwierdził u mnie bakteryjne zakażenie żołędzi i przepisał metronidazol 250 mg do stosowanie przez 10dni. Miałem 2 miesiące temu zapalenie przełyku, zażywam do tej pory Enamere 40mg x1 dziennie rano na czczo, oraz pół tabletki nebiletu na lekkie nadciśnienie.Stąd moje pytanie - czy zażywanie metronidazolu nie koliduje z tymi lekami. Dziękuje za odpowiedź

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, stosowanie metronidazolu nie powinno kolidować z pozostałym leczeniem. Pozdrawiam