Dlaczego moje samopoczucie się zmienia na gorsze?

Dzień dobry, mam 24 lata. Od 6 tygodni czuję się gorzej niż zwykłem. Teraz już jest lepiej, jednak pewne objawy nie ustępują i należą do nich: 1. Pragnienie, które zwiększa się z wysiłkiem, nawet takim związanym z podstawowymi czynnościami życiowymi w domu. Mam wrażenie, że od oddychania (również przez nos) wysusza mi się gardło. 2. Szybkie męczenie się mięśni. Nie mogę pracować w ogrodzie ponieważ po większej pracy rękami mięśnie (kiedy coś trzymam) mi drżą. 3. Dziwne uczucie na skórze, coś w rodzaju przeczulicy. Drażni mnie głównie kołnierzyk od koszulki i szwy na ramionach. Do tego, kiedy noszę krótkie spodenki pojawia się to również na udzie. Przeczulica w okolicy szyi/górnej części klatki piersiowej wzmaga się kiedy się spocę w tamtym rejonie. Czasami czuję jakby skóra na rękach i nogach była lekko napięta albo ogrzewana jak od słońca. Byłem u neurologa i po badaniach odruchów młoteczkiem stwierdził, że nerwy nie są uszkodzone. Inne badania (robione 4 tygodnie temu) takie jak morfologia krwi płytki rozmaz automatyczny, glukoza na czczo, TSH, wapń i kreatynina w normie.
Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie chcielibyśmy zachęcić do ponownego kontaktu z lekarzem internistą lub neurologiem. Pisze Pan o wielu różnorodnych objawach, które zaburzają codzienne funkcjonowanie. Suchość w gardle, zwiększone pragnienie mogłyby wskazywać na niedostateczną podaż płynów w Pańskiej diecie. Ponadto, w takiej sytuacji warto pomyśleć o wykonaniu jeszcze badania poziomu glukozy, aby wykluczyć podejrzenie cukrzycy. Dodatkowo pojawiły się problemy z męczliwością mięśni oraz przeczulicą skóry w niektórych partiach ciała. Neurolog nie zauważył w związku z tym niepokojących objawów. Wyniki badań laboratoryjnych także ma Pan w normie. Może te symptomy są powiązane właśnie z niskim nawodnieniem lub ewentualnie mogłyby być związane z nadmiernym stresem, jeśli takowy w Pańskim życiu występuje. Dlatego też konsultacja lekarska mogłaby wiele wnieść do dalszego postępowania w Pańskiej sytuacji.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/nadmierne-pragnienie

https://portal.abczdrowie.pl/ciagle-zmeczene

https://portal.abczdrowie.pl/nadmierna-sennosc-hipersomnia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.