Dlaczego odczuwam lekkie ukłucia i ucisk w klatce piersiowej?

Od kilku dni odczuwam lekkie ukłucia i ucisk w klatce piersiowej. Wcześniej najpierw drapało mnie w gardle, potem przez dzień-dwa odczuwałam lekkie pieczenie lewej piersi. Gdy ono ustało, zaczął się ten ucisk. Wtedy też dostałam okresu. Myślałam, że wraz z jego końcem ucisk ustanie, jednak nadal jest lekko wyczuwalny. Jestem osobą niepalącą, aczkolwiek dwa tygodnie temu na spółkę z kolegą wypaliłam papierosa. Przebywam w środowisku palaczy, regularnie palą moi znajomi. Od wczoraj znowu lekko drapie mnie w gardle. Dodam też, że jestem osobą, która najprawdopodobniej jest hipochondryczką. Zestawiając te wszystkie opisane tu rzeczy, szczerze obawiam się raka piersi lub płuc. Tłumaczenia mamy i przyjaciół, iż pora roku sprzyja przeziębieniom, nie trafiają do mnie. Ponadto od dłuższego czasu żyję w ciągłym stresie.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie.