Dobieranie dawki przy wrodzonej niedoczynności tarczycy

Choruję na wrodzoną niedoczynność tarczycy. Leczący mnie endokrynolog od dłuższego czasu dobiera dawkę na podstawie samego poziomu TSH. W lutym br. zwiększył dawkę Euthyroxu z 137mg na 150mg. W badaniach TSH i FT4 zleconych ostatnio przez lekarza z POZu oba parametry są ponad normę. Co oznacza taki stan?

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę, że konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. proponuję udac się do lekarza endokrynologa.