Dyskopatie i zanik mięśni pośladka, uda i łydki

1993 roku - laminektomia L4/L5; styczeń 1997- usunięcie resztek dysku L5/S1 i zrostów po lewej, choć rezonans mówił o prawej stronie; lipiec 1997 kolejne zakwalifikowanie do reoperacji - dyskopatie L4/L5 i L5/S1, nie odbyła przez pamiętną powódź. Neurologicznie - zaniki mięśni pośladka, uda i łydki , uszkodzenie nerwu strzałkowego prawej nogi, nie staję na palcach prawej stopy; obniżone czucie prawej nogi tylno-boczne. 2013r RTG - kręgozmyk L4/L5. Co dalej? Bóle nonstop. Czy choroba postępuje?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W zaistniałej sytuacji konieczna jest ponowna operacja. Zmiany są dość zaawansowane i nie można zwlekać z zabiegiem. Proszę udać się na wizytę do neurochirurga. Doraźnie polecam stosowanie leków przeciwbólowych.

Niestety, ale wynika z tych informacji, że zaawansowanie zmian w zakresie kręgosłupa systematycznie nasila się. Myślę, że aby zapobiec postępowi choroby jedynym wyjściem będzie leczenie operacyjne. Trzeba będzie w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z neurochirurgiem, który ostatecznie zadecyduje o dalszym postępowaniu.