Dźwiganie a zabieg przepukliny pępkowej

Witam otóż borykam się z małym problemem którym jest zmiana pracy na lepiej opłacalną ale wiąże się to z dźwiganiem 30kg przedmiotów a 7m-cy temu miałem zabieg przepukliny pępkowej wczesne stadium i stąd moje obawy czy mi się nie odnowi czy mogę dźwigać bez pasa albo z nim. Czy można już ćwiczyć żeby wzmocnić mięśnie brzucha jeśli tak to co? Dziękuję i pozdrawiam

Po tak długim okresie można już praktycznie obciążać w pełni mięśnie powłok brzusznych i nie ma podstaw i obaw, że cokolwiek niebezpiecznego się stanie. Ćwiczenia powoli, systematycznie do pełnego obciążenia.