Guz piersi i wyniki biopsji u 47-latki

Mam guza piersi.USG wykazało,pierś gruczołowo tłusz.w lewej na godz.5/7 zmiana ogniskowa o obniż echogenności,o nierównym obrysie wiel.ok30x23x25mm.Pojed. torbiele w prawej na godz10 wielkok.7i 4 mm i na godz.7ok 5mm a lewej na godz.2 i 3 do ok 7mm.W dolnym piętrze lewej jamy pachowej pojedyńcze węzły chłonne wielkości do ok.26 mm o prawidłowej strukturze.Wynik biopsji brzm:Liczne fragmenty nabłonka gruczołowego z drobami atypii.Weryfikacja histopatologiczna.Jak interpretować co się z tym wiąże?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Komórki z cechami atypii są podejrzane o charakter nowotworowy. W opisanym przypadku patomorfolog sugeruje, aby badaną zmianę usunąć i przebadać w całości. Wiąże się to z zabiegiem chirurgicznym.