Guzek w tarczycy u 9-latka

Witam,moj 9-letni syn ma wykrytego guzka na tarczycy od zeszlego roku(listopiad 3mm,wrzesien tego roku do 4,5mm)Jestesmy pod kontrola endokrynologa,badania ogólne dobre,tsh rowniez i na stan zapalny tez.Pani dr nie kazala sie martwic,kolejna wizyta dopiero w maju p.r.Ja sie boje,mama moja miala 4lata temu wycieta cała tarczyce bo wykryto u niej raka brodawkowego,czy mam czekac az do maja az ten guz zacznie rosnac i bedzie za pozno?Dlaczego syn nie dostał zadnych leków aby guz sie zmniejszyl

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Najprawdopodobniej konieczna jest tylko obserwacja. Proszę udać się na wizytę kontrolną w umówionym terminie.