Insulinooporność a guz na płacie tarczycy

Mam guza na prawym płacie tarczycy i leczę już go 4 lata,zmiana jest łagodna jak wykazała kolejna biopsja, nie biorę żadnych tabletek, moja endo powiedziała, że nie mam ani nad- ani niedoczynności. Od pewnego czasu nakazała mi badac glukozę.Pierwszym razem miałam 110 mg/dl na czczo a teraz 96 mg/dl i dodatkowo na czczo insulina wykazała17,23 mU/l - pierwszy raz robiona.Biorę1 tabletkę na wieczór Glucophage xr 500 i powiedz.ze mogę mieć cukrzyce jak nie przejde na diete.Czy mam insulinooporność?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zarówno poziom glukozy, jak i insuliny są prawidłowe, choć przejście na dietę i ew. obniżenie masy ciała są wskazane, ponieważ poziom insuliny znajduje się w górnym zakresie normy.