Interpretacja badania histopatologicznego

Witam serdecznie. Mam 53 lata. Miesiąc temu miałam usuniętą całkowicie tarczycę. Dziś otrzymałam wynik badania histopatologicznego i skierowanie do poradni chirurgiczno-onkologicznej pod koniec miesiąca. Bardzo proszę o interpretację mojego wyniku: Rozpoznanie kliniczne: Wole guzowate. Opis makroskopowy: 4025 A Lewy płat tarczycy: Płat tarczycy wraz z cieśnią wym. 3,0 x 2,5 x 1,5 cm prawie w całości pokryty włóknistą torebką. Na przekrojach barwy beżowo-szarej bez wyraźnie wydzielających się zmian ogniskowych. 4025 B Prawy płat tarczycy: Guzowaty płat tarczycy wym. 5,5 x 3,0 x 2,5 cm prawie w całości pokryty włóknistą torebką. Na przekrojach widocznych kilka szaro-beżowych guzków śr. do 2,0 cm Rozpoznanie: Struma nodosa Thyreoiditis lymphocytaria mediocris gradus Część tyreocytów wykazuje przemianę onkocytarną. Do płata lewego przylega przytarczyca. Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Krystyna
53 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

W wykonanym badaniu histopatologicznym fragmentu utkania tarczycy znaleziono nieprawidłowej budowy komórki, co było powodem skierowania Pani do dalszej diagnostyki i leczenia w poradni onkologicznej

Pozdrawiam