Jak długo goi się ropień podniebienia?

Witam, 6 dni temu mialam usunięty ropień umiejscowiony na podniebieniu, zrobiony drenaż, założony sączek. Wizyty konrolne dzień po dniu, nacinanie i zakladanie nowego saczka. Włączony antybiotyk clindamecyna. Czeka mnie leczenie kanalowe dwójki. Miejsce w którym byl ropień jest nadal twarde, wypelnione plynem surowiczym. Jak dlugo to moze trwać?

Ropień, który się wytworzył, powoli niszczył kość i wypełnił tą przestrzeń płynem. Nacięcie spowodowało uwolnienie się tego płynu, sączek miał ułatwiać opróżnianie się tej przestrzeni z płynu. Takie leczenie przeprowadza się by zaczęła się odbudowywać kość w tym miejscu, co zajmuje nawet kilka miesięcy. Leczenie kanałowe dwójki, od której prawdopodobnie wytworzył się ten stan zapalny w obrębie podniebienia, jest konieczne i nie koliduje z gojeniem się zmiany na podniebieniu.