Jak długo trzeba brać lek Dexilant przy leczeniu na heliobakter pylori?

Jak długo trzeba brać lek Dexilant przy leczeniu na heliobakter pylori. Lekarz gastrolog polecił mi brac 2 tygodnie , a lekarz rodzinny 2 miesiące. Więc kto ma racje?

Szanowny Panie, standardowa kuracja trwa 14 dni, jednakże nie znam kontekstu klinicznego