Jak interpretować badania hormonów tarczycy u 37-letniej kobiety?

Witam, Bardzo proszę o interpretację badań: tsh 4,36 mmol/l (norma 0,27-4,2), Ft4 13,19 pmol/l (norma 12-20), cholesterol całkowity 4,7 mmol/l (norma poniżej 5), 182 mg/dl (norma poniżej 190), hdl 1,09 mmol/l (norma powyżej 1,2) 42,14 mg/dl (norma powyżej 45), nie-hdl 139,9 (norma poniżej 100), ldl 126 (norma poniżej 115). Mam 37 lat, ostatnio czuję się bardzo zmęczona i senna, przytyłam w ciągu 3 miesięcy ponad 5 kg. Proszę o interpretację w/w wyników oraz poradę co dalej.

Lek. Paweł Szadkowski

Pani wyniki mogą wskazywać na niedoczynność tarczycy. Sugeruje udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu oceny pani stanu klinicznego i pokierowania dalszą diagnostyką/leczeniem.