Jak interpretować wynik w kierunku chlamydii?

Ponad miesiąc temu została u mnie wykryta Chlamydia trachomatis. Stosowałam 10 dniową terapię Doxycykliną. Kolejne dodanie wykonałam po upływie 3 tygodniu od zakończenia kuracji. Wynik badania metodą PCR to nisko dodatni. Jak mam go rozumieć?
Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Taki wynik należy interpretować w odniesieniu do poprzedniego wyniku. Jeżeli poziom przeciwciał zmniejsza się, to oznacza, że leczenie jest skuteczne.