Czy możliwe jest przeniesienie chlamydii podczas pocałunku?

Czy bezobjawoawą chalmydią pneumoniae którą stwierdzono u partnerki można się zarazić przez francuski pocałunek? (Partnerka ma od pół roku wynki typu IgM=1,3; IgG=1,8; IgA=1,0 -> zero objawów) Jakie jest prawdopodobieństwo?
MĘŻCZYZNA, 43 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Zdaniem naszego eksperta z zakresu medycyny chorób zakaźnych chlamydia może występować również w gardle. W związku z tym tą drogą również można się zarazić.

Taką odpowiedź można znaleźć pod poniższym linkiem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-chlamydioza-mozna-sie-zarazic-przez-gleboki-pocalunek.

Aby mieć pewność, czy doszło do zarażenia najlepiej wykonać badania w tym kierunku. Proszę udać się do lekarza, który zleci Panu odpowiednie badania, a następnie zinterpretuje ich wyniki. Wówczas dowie się Pan, czy doszło do zarażenia.

Więcej na temat tej choroby przeczytać można w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-chlamydia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.