Jak leczyć podwójne widzenie w lewym oku?

Witam. Od pol roku widze podwojnie lewym okiem szczegolnie gdy jest ciemniej, widze podwojnie np napisy na filmie od dolu odbija mi sie taka poswiata, tak samo jest z innymi rzeczami szczegolnie jasnymi z kontrastujacym tlem. Jak jest duzo swiatla widze normalnie. Gdy zaslonie np kartka dolna czesc oka widze normalnie. W prawym oku mam niedowidzenie wiec ciezko mi okreslic czy widze podwojnie ale raczej nie. Okulista nic nie znalazl oprocz astygmatyzmu. Czy jesli byloby to zwiazane z zezem czy znikalo by podwojne widzenie lewym okiem gdybym zaslonila to prawe niedowidzace?

Witam.jednooczne widzenie podwójne nie jest związane z żelem tylko z optyką OL. Zalecam dokładne badanie rogówki i soczewki. Przy wąskiej źrenicy widzi Pani dobrze więc problem jest w OL w dolnej części. Pozdrawiam serdecznie