Jak mam się pozbyć pęcherzyków powietrza na wargach sromowych?

Dzień dobry.Od kilku miesięcy pojawiają mi się pęcherzyki powietrza na wargach sromowych lub w okolicy,najpierw zaczyna się pieczenie i miejsce jest czerwone a dzień później występują pęcherzyki.W aptece polecili mi tamtum rosa oraz maść clotidal.Dzieki temu mniej piecze i po kilku dniach znika.Natomiast później znowu się pojawia czasem jest przerwa dwa miesiące a czasem tydzień.Co robić?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wszystko wskazuje na nawracającą infekcję intymną – nie została ona wyleczona do końca lub też dochodzi do reinfekcji wskutek niewłaściwej higieny czy ponownego zarażenia przez partnera seksualnego, będącego nosicielem patogenu. Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne.

Bez badania (a może i posiewu wydzieliny z pochwy) nie sposób określić charakteru infekcji, natomiast pęcherzyki powietrza pojawiające się na sromie czy też pienista wydzielina z pochwy wskazują być może na zainfekowanie rzęsistkiem pochwowym. Rzęsistkowica daje ponadto objawy w postaci bólu lub dyskomfortu podczas oddawania moczu, a także w trakcie i po zbliżeniach intymnych. O chorobie może Pani przeczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/rzesistkowica-u-mezczyzn-i-kobiet.

Sugeruję, by niezwłocznie zgłosiła się Pani do ginekologa – leczenie tej choroby, powodowanej przez pierwotniaka, jest możliwe przy użyciu metronidazolu. Im szybciej podejmie Pani kurację, tym lepiej.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-oznaczac-nieprzyjemny-zapach-z-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.