Jak modelować zgryz aparatem ortodontycznym?

Czy pod koniec leczenia ortodontycznego (2 lata - obecnie 6 miesiąc łuk stalowy 0,19 x 0,25 orthoform III ), można jeszcze jakoś rozbudować łuk zębowy na szerokość (ok 2mm na stronę) poprzez zmianę kształtu łuku (np. 2 forma) lub dodatkowy aparat podniebienny? Czy brak hyraxa na początku leczenia jest jakimś niedopatrzeniem ze strony ortodonty?

Optymalne rozmiary łuków są podyktowane odpowiednimi normami, których nie można przekraczać. Jeśli istnieje taka możliwość i potrzeba, to do istniejącego aparatu po wymianie łuków na delikatniejsze można dołączyć aparat do rozszerzania. Pozdrawiam