Czy istnieją sposoby na cofnięcie wysuniętych zębów?

Dzień dobry, mam braki zębów w dolnej szczęce (brakuje mi 5, 6 i 7). Z tego powodu mam obnizone/wysunięte żeby w górnej szczęce nad tymi brakujacymi, co nazywa się chyba efektem Godona). Czy można w jakiś sposób, np. za pomocą aparatu ortodontycznego cofnąć te trzy wysunięte żeby z górnej szczęki, czy raczej będą musiałby być usunięte? (jeden z nich jest wysunięty dość bardzo) Pzdr
MĘŻCZYZNA, 40 LAT 2 miesiące temu

Należy ocenić sytuację kliniczną tzn. trzeba udać się do lekarza na badanie. Jest możliwe intrudowanie (czyli wsunięcie) zębów aparatem ale to trudny zabieg i nie zawsze daje zadowalający efekt. Może być konieczność usunięcia tego jednego zęba. Po leczeniu ortodontycznym niezbędne jest również uzupełnienie braków zębów dolnych, najlepiej za pomocą implantów.