Czy można wyprostować zęby pomimo braków zębowych?

Chciałam sobie założyć aparat ortodontyczny (dolwykrzywioneze względów estetycznych oraz żeby zazapobie próchnicy - zęby wykrzywione. Byłam na konsultacji u ortodontki, która stwierdziła że nie mogę założyć aparatu na dół, ponieważ na gornej szczęce brakuje mi 5 i 7, dodatkowo 6 ledwo się trzyma. Więc odradzila mi aparat póki nie uzupełnię braków w uzębieniu. Czy już jestem skazana na to żebym miała na dolnej szczęce krzywe zęby ?

Niekoniecznie . Są metody prostujące zęby pomimo braków zębowych. Oczywiście trzeba też uzupełnić owe braki bo inaczej efekty leczenia ortodontycznego nie będą stabilne. Pozdrawiam