Czy da się wyprostować zęby u osoby dorosłej?

Mam bardzo krzywe zęby górne jedynki i dwójki w tym jedynki są mocno wysunięte do przodu.Wreszcie zaczelam pracować i muszę coś z tym zrobić' to mi odbiera dobre chęć życia. Jestem zdesperowana, wstydze się ludzi i zakrywam usta. Proszę o skuteczne metody jak wyprostować zęby. Czy w ogóle się da coś zrobić z tak krzywymi zębami. Bardzo proszę o rady i jakich rozwiązan w ogóle szukać. I jeszcze w przybliżeniu jakie mogą być koszta. Dziękuje bardzo

Oczywiście, że da się naprostować Pani zęby. Bez zbadania Pani stanu ciężko jednak stwierdzić w jaki sposób i jak długo będzie trwało leczenie. Tym bardziej ciężko oszacować koszty. Pozdrawiam

Oczywiście prostowanie zębów w Pani wieku jest możliwe. Konieczna jest konsultacja ortodontyczna. Ceny aparatów rozpoczynają się od 1800 zł za 1 łuk. Zawsze trzeba leczyć oba łuki zębowe. Najnowsza metoda leczenia bez zamków to aparaty Invisalign - są to przezroczyste nakładki prostujące zęby.
Leczenie ortodontyczne jest metodą najmniej inwazyjną dla zębów. Alternatywą dla leczenia orto są licówki lub korony. Ich wykonanie wiąże się jednak z oszlifowaniem zębów.

lek. stom. Wojciech Fąferko
www.dentim.pl