Wada zgryzu i wystająca jedynka

Witam pytanie mam do lekarza stomatologa, ortodonty. Mam 26 lat i mam wadę zgryzu i wystającą jedynkę. Pytanie jak to wygląda z aparatem na zęby ile to trwa? I jak długo trzeba mieć aparat? I jak wygląda to z aparatem wyjmowanym? Powiem że nie chciałabym aparatu stałego stąd też moje pytanie. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Nie da się postawić diagnozy bez szczegółowego badania. Dlatego na pytanie o możliwość leczenia aparatem ruchomym nie mogę odpowiedzieć. Z doświadczenia jednak wiem, że tego rodzaju wady leczy się skutecznie aparatami stałymi. Czas leczenia to w zależności od wady 12-24 m-cy. Jeśli nie chce Pani standardowego aparatu stałego, rozwiązaniem może być aparat Invisalign, czyli przezroczyste nakładki, które można wyciągać z ust.

Pozdrawiam
lek. stom. Wojciech Fąferko
www.dentim.pl