Metody leczenia wady zgryzu u osoby dorosłej

witam, jakie są metody leczenia wady zgryzu u osoby dorosłej

Metod jest bardzo wiele, a wybór jednej lub kilku z nich zależy od wady zgryzu pacjenta. Są to aparaty ruchome lub stałe ortopedyczne(działające na kości) lub stałe aparaty cienkołukowe-popularne zamki przyklejane na zębach (wpływające na ustawienie zębów). Aby dowiedzieć się jaka metoda będzie najodpowiedniejsza należy udać się do lekarza na konsultację ortodontyczną.

Lek. dent. Anna Siewierska

Metode leczenia dobieramy do istniejacej wady, bez analizy pantomogramu oraz zdjecia tele w połączeniu z badaniem pacjenta trudno okreslic jaka metoda jest odpowiednia. Wiele zalezy od tego czy to wada zebowa czy kostna. W wadach kostnych czesto konieczne jest leczenie chirurgiczne. Prosze udac sie na konsultacje do ortodonty ktory dobrze zaplanuje leczenie, błędy juz na poczatku leczenia beda skutkowaly znacznym jego wydłużeniem. Ważne jest też to że u dorosłego często możemy osiągnąć znaczna poprawe zgryzu, rzadko jest to jednak zgryz idealny.