Jak może upewnić się osoba, która podejrzewa u siebie zeza?

Za dzieciaka lekarka zleciła badania na zeza ponieważ oko uciekało. Nic nie wyszło. Teraz mam 21 lat. Widoczny przez ludzi zez w lewym oku w którym mam gorsze widzenie. 3 lata temu wybrałem się do poradni i po badaniach nic nie stwierdzono. Według pani doktor wykonanie zabiegu mogłoby spowodować prawdziwego zeza, więc nie była pewna czy warto. Jednak to moja decyzja i odpuściłem. Na zdjęciach widać go wyraźnie i jest to uciążliwe. Nie wiem co zrobić, żeby się upewnić czy ho mam czy nie.

Witam.należy iść do poradni zeza dla dorosłych. Zez zbiezne leczymy w dzieciństwie do 10 roku życia. Rozbieżne można później. Rozpoznanie zeza jest proste. Bada się też kat zeza.natomiast operacje wykonuje się tylko jak są wskazania. Pozdrawiam serdecznie