Jak poradzić sobie z traumatycznym przeżyciem?

Witam. Wczoraj byłam świadkiem wypadku motocyklisty. Ktory zginął po reanimacji. Do teraz mam to wszystko przed oczami. Nie mogę przestać myśleć o tym. Co mam robić.

Witam, proszę skorzystać z pomocy kogoś bliskiego, przyjaciela z którym mogłaby Pani porozmawiać o tym zdarzeniu. Ważne jest wsparcie, możliwość podzielenia się doświadczeniem. Jeżeli sytuacja jest da Pani trudna, proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, telefonu zaufania.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, to bardzo naturalne, że ciężko Pani o tym zapomnieć. Najprawdopodobniej przez kilka dni będzie Pani miała obniżony nastrój. Warto zadbać o to, żeby czas wolny był zajęty przyjemnymi rzeczami a nie myślami o tym wypadku. Jeżeli po około dwóch tygodniach obniżony nastrój będzie się utrzymywał, pojawią się koszmary senne wtedy najlepiej zarejestrować się do psychologa lub lekarza psychiatry.
Pozdrawiam A. Pacia