Jaka mogła być przyczyna zasłabnięcia u 32-latka?

Witam serdecznie mam problem mój mąż podczas grania w piłkę nożną zasłabł reanimacja trwała prawie 1godzine 30 min przez resztę zawodników kolejne 30 min przez pogotowie po przyjeździe do szpitala został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczna po 2 dniach się wybudzil lezy już 8 dni w szpitalu i I bardzo dużo zeczy zapomina co dziennie pyta o to samo po kilka razy oraz mówi rzeczy które wogole nie mają sensu co jakiś czas się poprawia na dzień następny znów jest to samo stwierdzono niewydolność nerek dostaje leki opoidowe potoczna morfiny zaznaczę jeszcze że mąż leży w szpitalu w Niemczech lekarze twierdzą że leki nie mają z tym zachowaniem nic wspólnego A ja usiłuję wmawiać sobie że wszystkie objawy plus senność i brak apetytu jest wynikiem leków które dostaje ? Czy poprostu mózg nie był dotleniony wspomnę jeszcze że mąż ma 32 lata ....proszę o odpowiedź

Witam!
Reanimacja była skuteczna w kierunku utrzymania życia, jednak jej skuteczność co do ratowania centralnego układu nerwowego nie była tak skuteczna. Doszło do zmian w mózgu na skutek niedotlenienia (niedokrwienia). Leki stosowane w szpitalu raczej nie miały mocy sprawczej, doprowadzającej do aktualnego stanu. Czas pokaże na ile powrócą utracone funkcje. Trudno doradzać, jednak w niektórych ośrodkach stosowano Cerebrolysin we wlewach dożylnie, uzyskując zaskakująco szybki powrót znacznej części funkcji mózgu. Trzeba mieć nadzieję! W naszym szpitalu stosowano wlewy dożylne Cerebrolysin m. in. u osób po powieszeniu (mniej więcej mechanizm i obraz kliniczny podobne) - wyniki były całkiem całkiem. Powodzenia i wytrwałości W. Luczkowski.