Jak się przygotować do operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego?

Dnia 21.09 mam mieć operacje wycięcia woreczka zolciowego. Nie zostałam niestety poinformowana, jak mam się przygotować. W dodatku rodzina mówi mi, ze mam nie mieć pomalowanych paznokci- czy to prawda? I dlaczego miałabym ich nie mieć?

Wystarczy przyjść na czczo do szpitala aby pobrać krew do badania. Paznokcie lepiej aby nie były pomalowane, bo będzie to utrudniać odczyt z pulsoksymetru, ale zawsze można go założyć na płatek ucha. W dniu zabiegu pacjent pozostaje na czczo, wygala się przed zabiegiem pole operacyjne. A potem już tylko o p e r a c j a, i na drugi dzień do domu. Po ok 10 dniach usunięcie szwów.