Jaki jest powód opuchlizny na ciele i czy może to oznaczać chorobę tarczycy?

Dzień dobry, Z powodu licznych objawów zostałam skierowana do na usg tarczycy i na badania tsh. Puchnę na całym ciele, mam podwyższony triglicerydy 222 jednostek, jestem ospała zmęczona, skóra jest wysuszona, mam problemy z wątrobą i trawieniem, żle spie. Wyniki usg potwierdzają guzki na tarczycy i jej niejednorodną homogeniczność i podejrzenie azt. Wyniki z krwi wydają się ok: TSH 1,870 µIU/m FT3 3,15 pg/ml FT4 1,14 ng/dl Czy istnieje możliwość chorej tarczycy??

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyniki hormonalne wydają się wykluczać chorobę tarczycy, są w normie.
Pozdrawiam